پسری با گلدان میناکاری اصفهان اصیل هنر به خواستگاری دختر مورد علاقه اش رفت

بسیاری از بهترین و گرانبهاترین قطعات عتیقه موجود مانند گلدان میناکاری اصفهان اصیل هنر دارای تزئینات میناکاری شده هستند: از جمله جواهرات، جعبه های قیمتی، صفحه ساعت، قاب ها، حتی مبلمان.

وقتی مردم در مورد مینا صحبت می کنند در واقع اغلب چندین نوع ماده بسیار متفاوت را با هم اشتباه می گیرند مینای دندان با رنگ مینا بسیار متفاوت است که به نوبه خود با مینای چینی یا زجاجیه بسیار متفاوت است، نوع مینای که روی یک شی عتیقه پیدا می کنید.

خیلی ساده، مینای زجاجیه مخلوطی حاوی پودر یا آسیاب شده شیشه است که سپس روی سطح یک قطعه اعمال می شود و پخته می شود سختی فلز اما ظرافت شیشه ای دارد و رنگارنگ، کمی شفاف و به طرز خیره کننده ای زیباست.

در واقع، این نوع مینا مینای دندانی که روی یک شی عتیقه با آن مواجه خواهید شد یک ماده پیچیده، گرانبها و زیبا است که سابقه ای به هزاران سال پیش دارد و استفاده از آن به مهارت و دقت بسیار بالایی نیاز دارد.

گلدان

مینای دندان چه شکلی است؟مینا یک ماده صاف، سخت و شیشه مانند است که معمولاً بر روی قطعات عتیقه به عنوان یک پوشش رنگارنگ و تزئینی بیرونی ظاهر می شود.

از نظر شیمیایی، لعاب دارای تعدادی خواص است که آن را به ویژه ارزشمند می کند: غیر واکنشی، سخت، تمیز کردن آسان، مقاوم در برابر سوختن و خراشیدن است و با گذشت زمان رنگ خود را از دست نمی دهد.

نکته مهمی که باید در مورد مینا به خاطر بسپارید این است که یک پوشش است نه یک ماده پایه مینا به خودی خود بسیار شکننده است و بنابراین اغلب برای پوشش و تزئین فلزات مانند آهن، مس، آلومینیوم، نقره و طلا استفاده می شود.

فرآیند میناکاری فلز شامل تشکیل خمیر شیشه ای پودری و مخلوط کردن آن با رنگدانه های مختلف برای دادن رنگ به آن است. برای مثال، اکسید کبالت، رنگدانه ای است که رنگ آبی را تولید می کند.

سپس خمیر را روی سطح فلز قرار داده و در دمای بالا (معمولاً حدود 1500 درجه سانتیگراد) پخته می شود.

طیف گسترده ای از روش های مختلف برای اعمال و پخت مینا وجود دارد که هر یک طیف وسیعی از جلوه های متفاوتی را ایجاد می کند.

قدمت برخی از آنها به اندازه خود مینای دندان است و قدمت آنها به هزاران سال پیش می رسد، در حالی که برخی دیگر اخیراً کشف شده اند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.