کاربرد کربنات کلسیم در بورس کالا به عنوان بو گیر در مکان های عمومی

تبدیل CO2 به یک کربنات کلسیم در بورس کالا معدنی رسوب شده از طریق یک مسیر کربناته معدنی در محل، یک گزینه امیدوارکننده برای جذب و ذخیره کربن در نظر گرفته می شود.

CO2 جذب شده را می توان به طور دائم ذخیره کرد و ضایعات صنعتی (یعنی زغال سنگ) خاکستر بادی، سرباره های فولاد و فولاد ضد زنگ و گرد و غبار کوره سیمان و آهک را می توان با کنترل پلی مورف ها و خواص کربنات های معدنی بازیافت و به مواد کربناته با ارزش افزوده تبدیل کرد.

محصولات نهایی تولید شده توسط مسیر کربناته معدنی خارج از محل را می توان به دو دسته کربنات معدنی کم حجم و کم حجم کم از نظر نیاز بازار و همچنین خواص آنها (یعنی خلوص) تقسیم کرد.

بنابراین، انتظار می رود که این می تواند تا حدی هزینه کل فرآیندهای CCS را جبران کند پلی مورف ها و خواص فیزیکوشیمیایی CaCO3 به شدت به متغیرهای سنتز مانند دما، pH محلول، زمان واکنش، غلظت و نسبت یون، هم زدن و غلظت مواد افزودنی متکی هستند.

کلسیم

تلاش های مختلفی برای کنترل و ساخت پلی مورف های CaCO3 تا به امروز انجام شده است در این بررسی، ما خلاصه‌ای از دانش کنونی و تحقیقات اخیر را ارائه می‌کنیم که مستلزم مطالعات مکانیکی در مورد تشکیل CaCO3 رسوب‌شده و تأثیرات فاکتورهای سنتز بر پلی‌مورف‌ها است.

به طور کلی تشخیص داده شده است که گرم شدن کره زمین به دلیل تجمع گازهای گلخانه ای در جو، از جمله CO2 به طور خاص، ایجاد می شود. با کمال تعجب، سطح اتمسفر CO2 به نقطه عطف نمادین قابل توجهی رسیده است، 400 قسمت در میلیون و علاوه بر این، افزایش مستمر بیشتری برای آینده قابل پیش بینی در غیاب اقدامات مناسب انتظار می رود.

در زمینه آگاهی جهانی از این موضوع، در سال 2015 COP21، که به عنوان کنفرانس آب و هوای پاریس 2015 نیز شناخته می شود، توافقی را برای حفظ میانگین افزایش دمای جهانی زیر 2 درجه سانتی گراد بالاتر از سطح قبل از صنعتی شدن با محدود کردن انتشار کل کربن در جو پیشنهاد کرد.

در میان گزینه‌های کلیدی برای کاهش انتشار CO2 و در نهایت برای رسیدن به هدف فوق‌الذکر، فناوری‌های جذب و ذخیره کربن (CCS) بیشترین پتانسیل را برای کاهش CO2 ناشی از استفاده از سوخت‌های فسیلی در نیروگاه‌های زغال‌سنگ و گاز ارائه می‌دهند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.