کشف خودکار ژله ای ساراسا متعلق به دوره ساسانی در شیراز

پیشرفت‌های دیگر شامل خودکار ژله ای ساراسااست که توسط یوکیو هوری ساخته شده است این خودکارها در محیط‌های خلاقانه استفاده می‌شوند و به دلیل توانایی‌شان در نوشتن بر روی سطوح مختلف شناخته شده‌اند.
حتی بعدها به نشانگر تبدیل شدند و برای سطوحی مانند C.D.s مناسب بودند رولربال تا دهه 1980 توسط شرکت ژاپنی Ohto اختراع نشد.
قلم رولربال یک فناوری زیباتر و پیشرفته‌تر برای قلم توپی بود حتی توپ کوچکتر و جوهر چسبناک‌تر قلم رولربال مدرن طراحی مشابه مدل توپ پوینت دارد اما در عوض از جوهر مایع مبتنی بر آب یا ژل استفاده می‌کند که سبک نوشتاری بسیار شبیه به خودکار را ارائه می‌دهد.
هری وایس روزنامه نگار معروف نشان داد که قلم چقدر ارزشمند است او در سفری به خانه دوران کودکی‌اش، با جعبه کفشی پر از خودکارهایی برخورد که پدرش در زمان ریاست جمهوری آیزنهاور از آن استفاده کرده بود.
 یک استربروک نقره‌ای با نوک‌های قابل تعویض، دو قلم آبی رنگ شیفرز و یک منحنی لاکی از شرکت قلم پارکر گری وایس دریافت که تصمیم برای تعمیر این ابزار کاری بسیار پرهزینه بود و تا آن زمان بیش از 300 دلار برای قطعات جایگزین هزینه داشت.
خودکار
تنها با این حال، چنین قیمت بالایی ارزش ارزش احساسی این اقلام را داشت او نه تنها این خودکارها را تا سالها پس از آن نگه داشت، بلکه از اینکه هنوز کار می کنند شگفت زده شد!
داستان او اهمیت کیفیت حرفه ای را نشان می دهد. در طول تاریخ، لوازم اداری دستخوش تغییرات زیادی شده اند تا به خوبی به ما خدمت کنند.
امروزه ابزارهای مختلفی داریم که برای نوشتن، طراحی و پیش نویس از آنها استفاده می کنیم و به نظر خیلی بهتر می رسند.
الان هم بعضی از مقاله نویسان از بهترین سرویس مقاله نویسی دوست دارند با خودکار بنویسند اما ما همچنان از قلم کلاسیک برای خلق یک شاهکار استفاده می کنیم.
حتي در عصر تكنولوژي، سلول ابزار اساسي تاريخ است عمل نوشتن بخش منحصر به فردی از میراث فرهنگی ما را تشکیل داده است.
قلم‌ها قرن‌ها پیش همچنان مورد استفاده قرار می‌گیرند و مورد تحسین قرار می‌گیرند اگرچه این خودکارهای جوهری قابل استفاده مجدد به طور فزاینده‌ای تنها توسط کلکسیونرها یافت می‌شوند.
طیف گسترده ای از مدل ها همچنان در بسیاری از جنبه های زندگی مورد استفاده قرار می گیرند: از حوزه کسب و کار گرفته تا دنیای خلاقیت و خلاقیت.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.